Prohledat tento blog

sobota 30. července 2011

Kruhy pod očima

Poměrně často se stává, že mě navštíví mladé slečny s kruhy a „pytli“ pod očima. Mnoho plastiků je odmítá a dermatologové používají výplně. Existuje však jediný lék, který skutečně funguje a klasická plastika dolních víček to není – tu NEDOPORUČUJI – mít ve 30 letech pod dolními víčky jizvu je neestetické a hlavně zbytečné.

Proč máme kruhy pod očima:
Otok je způsoben natečením tukových polštářků pod dolními víčky, které jinak fungují jako air bag - mají absorbovat nárazy, únavu atd. Kruhy pod očima jsou z toho důvodu, že tenká kůže dolních víček naléhá těsně na kost, respektive periost /okostici/, tato struktura je velice vaskularizovaná /na mnoho cév/ a ty tmavě fialové /namodralé/ prosvítají. Postupem času navíc často dochází k tvorbě malinkých vrásek.


Jak to vyřešit elegantně, dlouhodobě a ALL in one?
Provádíme tzv. transconjuktivální blefaroplastiku dolních víček, spojenou s lipofillingem a laserovou rejuvenací dolních víček.
vysvětlivky pro odborné výrazy:


Trans konjuktiválně = přes spojivku,


blefaroplastika = plastika víček,


lipofiling = výplň vlastním tukem,


rejuvenace = omlazení


POZOR skutečně BLEFARO nikoliv BLEPHARO - jde o řecké slovo!


Jak probíhá zákrok:
V krátké celkové narkóze o délce cca 10min laserem uděláme ve spojivce /zevnitř dolního víčka/ kraťoučký řez a vytáhneme jím přebytečný tukový polštářek, který dělá ty nehezké otoky. Posléze vlastní tuk pouze přemístíme tam, kde je potřeba – tím vytvoříme mezi okosticí a kůží, vrstvičku a tak již cévy nedělají ty tmavé otoky. A na závěr také lehce zbrousíme laserem jemné vrásečky.
Po zákroku:

Do očí nakapeme antibiotika, přidáme mastičku a vazelínu na (o)laserovanou část.
Proč tuto metodu neznáte? Mnoho plastiků tuto metodu nedělá, protože nemají dostatečnou praxi a taky laser. Navíc je třeba dělat zákrok kompletně.


MUDr. Patrik Paulis

MUDr. Patrik PAULIS, Specializační diplom v specializaci PLASTICKÁ CHIRURGIE, Diplom A.F.S.A. v oboru: Plastická rekonstrukční a estetická chirurgie, Université Paris VII - Denis Diderot, Univerzitní diplom v oboru: Experimentální chirurgie a mikrochirurgie, Université Paris VII - Denis Diderot
Licence LK pro výkon soukromé lékařské praxe, pro výkon funkce lektor v lékařské praxi, pro výkon funkce odborného zástupce a pro poskytování poradenských služeb v oboru PLASTICKÁ CHIRURGIE
Soudní znalec v oboru PLASTICKÁ CHIRURGIE