Prohledat tento blog

čtvrtek 28. července 2011

Plastická operace horních a dolních víček

                   

Plastické operace  horních a dolních víček patří mezi nejčastější estetické úpravy. Kůže horních a dolních víček je velmi tenká, takže  na ní projevy stárnutí zaznamenáváme nejdříve. Roli hraje samozřejmě také typ kůže,  životní styl, dědičnost atd. 


U vnějšího koutku se začínají objevovat vějířky vrásek, na horních víčkach vznikají přebytky kůže  a na dolních víčkách se  objevují tzv.váčky. Při operaci odstraňujeme přebytky kůže a  tukové váčky. Horní a dolní víčka můžeme operovat samostatně nebo lze zákroky kombinovat.


Plastická operace  horních víček trvá asi 30-50 minut a provádí se, pokud si nepřeje pacient jinak, pouze v místním znecitlivění.
horní víčka před, autor: MUDr. Patrik Paulis


Po aplikaci lokálního anestetika provedeme na  horním  víčku   řez cca 10 až 20 mm, odstaníme přebytečnou kůži a sešijeme kryt víčka. 


Stehy odstraňujeme  7. den po zákroku. Pooperační jizva je skryta v místě přirozené rýhy, proto se nemusíte bát viditelnosti.


horní víčka po 2 měsících, autor: MUDr. Patrik Paulis
Po operaci  víček doporučujeme, aby pacient spal cca po dobu 1 týdne na zádech. Minimalizujeme tím otoky.Operace dolních víček laserem se provádí v krátkodobé celkové anestezii. Řez je veden v dolním spojivkovém vaku. Po operaci se sliznice  pouze zalepí, není třeba ji sešívat.


Po operaci doporučujeme aplikaci očních kapek nebo oční masti.


Výhoda laserové operace oproti klasické spočívá především v tom, že po laserovém zákroku nezůstávají pooperační jizvy na vnější straně víčka. Kromě toho se také minimalizují otoky a  modřiny po operaci.


MUDr. Patrik Paulis, obj.konzultací: 734 578 800, www.patrik-paulis.com

Na fotografie i text se vztahují autorská práva, chcete-li je použít, kontaktujte autora!
My Great Web page
MUDr. Patrik PAULIS, Specializační diplom v specializaci PLASTICKÁ CHIRURGIE, Diplom A.F.S.A. v oboru: Plastická rekonstrukční a estetická chirurgie, Université Paris VII - Denis Diderot, Univerzitní diplom v oboru: Experimentální chirurgie a mikrochirurgie, Université Paris VII - Denis Diderot

Licence LK pro výkon soukromé lékařské praxe, pro výkon funkce lektor v lékařské praxi, pro výkon funkce odborného zástupce a pro poskytování poradenských služeb v oboru PLASTICKÁ CHIRURGIE

Soudní znalec v oboru PLASTICKÁ CHIRURGIE