Prohledat tento blog

úterý 29. června 2010

Kosmetologie


Asi málokterý muž by dobrovolně přiznal, že chodí na kosmetiku. Pod nátlakem a za jistých okolností jsme my muži ochotni připustit, že jsme podstoupili liposukci či plastický zákrok, ale kosmetika? Ta je přeci tradiční výsadou žen, zatímco v našem případě si spíše koledujeme o nálepku metrosexuála či gaye, nebo ne? Jak se to vezme. Doba je neúprosná, samičky čím dál náročnější a vybíravější, a tak před samčí částí populace stojí najednou nový a nezvyklý úkol – jak zušlechtit naše povadlé a zanedbané peří, aby opět získalo barvu a lesk, které budou do něžnější části světa vysílat signály o naši virilitě a dobré genetické výbavě. Ale kosmetika? To už je pro některá ega přeci jen velké sousto.

A přitom se jedná jen o to, zda chcete vaši pokožku a tělo pouze krátkodobě zkrášlovat „takzvaně se fintit“, nebo zda ji zároveň chcete i účinně a šetrně léčit, případně ji připravit na následný plastický zákrok.
Od toho je tu i pro nás muže kosmetologie. O co jde? Kosmetologie je lékařská disciplína, která kosmetiku posouvá mezi vědecké obory. Stojí někde na pomezí mezi dermatologií, endokrinologií, chirurgií, farmakologií a biochemií. Její přístup vychází z moderních vědeckých poznatků, je vysoce individuální, přičemž používané prostředky jsou převážně přírodního charakteru.

„Kosmetika je běžná hygiena, kterou zvládne doma každý sám. Kosmetologie je vědecká kosmetika, která neřeší jen povrchní a krátkodobé vady, nýbrž i jejich původ a je prováděna vysoce kvalifikovanými specialisty.“ 

Vizitkou dnešního úspěšného muže není jen drahé oblečení, ale také estetický vzhled jeho pokožky. A té nedosáhnete jen běžnou kosmetikou, kterou každé ráno a večer svoji pleť ošetřujete. Ani mastička proti akné předepsaná lékařem nebo koupená v obyčejné drogerii problém neřeší. Pokud si tedy nechcete na obličeji vytvořit kompletní make-up z prapodivných mastiček, což vám ale pravděpodobně pouze přinese vizáž „indiánského náčelníka“. Na to, abyste dosáhli krásné a zdravé pokožky, potřebujete opravdové specialisty, kteří budou vaši pleť milovat, seznámí se s ní jako se svým nejlepším kamarádem, prozkoumají její tajemství a dají jí vše, co potřebuje ke zdravému růstu a návratu k zašlé slávě. Takovéto odborníky dnes nenajdete doma před zrcadlem, nýbrž právě v kosmetologických centrech.
V současné době se mužská klientela těchto center sestává především z lidí ze showbyznysu a politiky, tedy těch, kteří potřebují dobře vypadat v záři reflektorů.
Její přínos už ale stále častěji odhalují i muži, jejichž denním chlebem je stýkání se s ostatními lidmi, dobrá image, případně opravdová starost o vlastní zdraví, kde pokožka figuruje velmi významně.

Ještě do nedávna byla kosmetologie rozšířena zejména ve Francii, Španělsku a Rusku, nyní dorazili světově uznávaní specialisté vyškolení na kosmetologii i do České Republiky. A co tedy nabízejí? Podíváme se na některé z problémů, které za nás kosmetologie řeší.

Probuzení pokožky aneb ENZYMOTERAPIE
O svěží, bohatě vyživenou a dokonale hladkou pleť se stará systém enzymů, kterými naše tělo přirozeně disponuje. Enzymy jsou přítomné v každé buňce, orgánu či tkáni a odpovídají za formování buněčných struktur i celkovou regeneraci kůže. Bohužel se v určitém věku tyto enzymy zpomalí nebo úplně zastaví a tělo začne stárnout. To jsou přesně ty momenty, kdy nám při pohledu do zrcadla začíná připadat, že se díváme na obraz Doriana Graye. Procedura, která obnoví aktivitu enzymů, se nazývá „enzymoterapie“.  Touto metodou se jednak docílí požadovaná činnost enzymů, zároveň se jejím přispěním odbourávají odpadní látky, usměrňují fyziologické procesy v pleti, povzbuzuje povadlá pokožka a odstraňují i problémy mastné, zánětlivé a citlivé kůže. Enzymoterapie působí jak ve svrchní vrstvě kůže (používá se na vyhlazení jizviček, pio akné a drobné vrásnění), tak i v její hloubce, kde účinně působí na pigmentové skvrny a hlubší vrásky. Výsledky jsou viditelné již po první kúře, výrazné zlepšení kvality pokožky však nastává až po absolvování několika procedur.

Omlazení pokožky aneb MEZOTERAPIE
Mezoterapie je postup, kterým lze dosáhnout nejen omlazení pokožky obličeje, hrudníku, krku, hřbetu rukou, ale je také vysoce účinnou novinkou v léčbě celulitidy. Zvyšuje cirkulaci krve a lymfy a tím výrazně podporuje regenerační schopnosti pokožky. Nezabrání sice procesu stárnutí kůže, ale může dočasně vypnout pokožku a středně hluboké vrásky, a tak zlepšit vaši vizáž. Pokud tedy v zoufalství nad povadlou kůží saháte k radikálním nápadům typu žehlička nebo napařovačka, zkuste mezoterapii.
Mezoterapie přirozeným podnícením tvorby kolagenových a nových buněk vypne kůži a vyrovná středně hluboké vrásky. Je to minimálně invazivní postup, při kterém se speciální léčivé roztoky (obsahují vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin a koenzymů) aplikují mikro-injekcemi do střední vrstvy kůže, tedy přibližně do hloubky 4 mm. Pro tyto účely je využíván speciálně vytvořený přístroj PISTOR 5, což je přenosný injektor s programovatelným nastavením dávek odpovídající potřebám mezoterapie.

Tato procedura Vás dokáže zbavit vrozeného akné nebo jeho následků, jizev, strií, červených žilek, pigmentace, ale také následků popálenin, kruhů pod očima či podkožního tuku bez použití skalpelu. Doporučujeme.

Skořicové zábaly zpevňují tělo
Aktuálním hitem celé Evropy jsou „skořicové zábaly“. Jedná se o jedinečnou a cenově velmi dostupnou proceduru, která přináší výsledky takřka nadčasové. Účelem procedury je co nejdokonaleji zpevnit povolenou a povadlou kůži téměř každé části těla. K dosažení 100% výsledku musí klient navštívit centrum celkem 12x. Tyto návštěvy se skládají z 6 procedur, které rozkládají tukové buňky (tzv. bodysculpting) a z 6 procedur, které zpevňují a vypínají pokožku (tzv. bezskalpelový lifting). Stojí to ale za to, člověk si zkrátka přestane připadat jako vysušený šarpej.


MANIKURA - Parafinová lázeň
Na péči o ruce se často zapomíná a přitom stáří se vždy dobře pozná právě podle rukou. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu (na dlaních jsou nervová zakončení buněk) a vytváří ochranu drobných kloubů. Jsou jednou z forem termo-léčby, využívá se pomalého předávání tepla (parafín se aplikuje při teplotě 52C - 62C) a účinných minerálů do těchto oblastí. Teplo rozšiřuje cévy, zlepšuje prokrvení a urychluje i regeneraci svalových tkání. Ve výsledku jsou ruce hladké, sametově hebké a dostavuje se vysoký kosmetický efekt. Cítíte se nejen uvolněně a odpočinutě, ale také dochází ke snížení bolesti pohybového aparátu. A když budete hodně slavní, možná pak svůj parafínový otisk rukou i dobře zpeněžíte.

MEDI-PEDI aneb zdravé nohy, krásné nohy
Chemická pedikúra MEDI-PEDI využívá procesů chemického peelingu. Tato metoda je v estetické dermatologii známá již několik desítek let, ale používala se především k projasnění pleti, zvýšení hydratace a pružnosti, zmenšení pórů, vyhlazení vrásek či odstranění projevů akné v oblasti obličeje, krku, hrudníku a zad. Nyní se tohoto procesu peelingu kyselinou glykolovou chopila i pedikúra a výsledky jsou vynikající.
Jedná se totiž o proceduru, při které se chemickým procesem (aplikací roztoku s vysokou koncentrací kyseliny glykolové a následně jeho neutralizací speciální lékařskou směsí) velmi šetrně a jemně odstraňují povrchové kožní buňky, mozoly, otlaky a zhrublá kůže v oblasti pat a kotníků. MEDI-PEDI je výborným pomocníkem i při léčbě nevzhledných a bolavých kuřích ok či plísní nohou, které mohou postihnout každého, rychle se zvětšují a úporně se postižených míst drží.
Potěšujícím faktem je, že metoda chemického peelingu kyselinou glykolovou je mnohem bezpečnější než klasická pedikúra, která využívá mechanického seřezávání a oškrabování kůže za pomocí ostrých nástrojů, kdy může dojít ke snadnému poškození povrchu chodidel. Tato metoda je vhodná i pro diabetiky, jelikož zde nepodstupujete riziko poranění kůže a dlouhodobého krvácení. Každý správný muž by měl stát nohama pevně na zemi a určitě není na škodu, když ty nohy alespoň nějak vypadají. Těžko asi budete partnerce vysvětlovat, proč si večer před chvilkami rozkoše nechcete do postele sundat ponožky.  

LIGHT HEAT ENERGY
Opravdovou lahůdkou je nejnovější technologie nazvaná LHE. Nebojte se, nikdo na vás nepůjde se světelným mečem á la Hvězdné války. Light Heat Energy je v současné době nejefektivnější a nejkomplexnější technologie v oblasti estetické medicíny k ošetření pleti při následujících indikacích:
  • OMLAZENÍ (vypnutí kůže, odstranění vrásek =  fotorejuvenace)
  • PIGMENTACE (odstranění pih, pigmentových a cevních skvrn, vyrovnání barvných odstínů pleti)
  • KUPIRÓZA (odstranění červených žilek, cévních névů, drobných cévek v podkoží)
  • AKNÉ (léčení akné a jiných zánětů kůže)
  • POSTAKNÉ (odstranění jizev po akné, planých neštovic, vkleslin, pórů)
  • JIZVY (odstranění srůstů a jizev v kůži po těhotenství a obezitě)
  • EPILACE (odstranění nežádoucího ochlupení)

Tento přístroj pracuje na principu světelného výboje, který je odlišný od laseru, mimo jiné i proto, že je přirozeně vstřebáván cílovou tkání. Při výboji dochází k průchodu nízkoenergetické světelné energie pokožkou a k vytvoření požadovaného účinku v cílové oblasti. Například při trvalém odstranění chloupků, tedy epilaci, dochází energetickým působením k vypařování vlasových kořínků. Vypadá to jednoduše, ale doma to s horským sluníčkem raději nezkoušejte, mohli byste skončit v kosmetologickém centru ze zcela jiných důvodů, než jste původně zamýšleli.
Přístroj LHE vyzařuje impulzy s tím, že každé ošetřované místo potřebuje jeden impulz. Proto čím větší rozsah ošetřované pokožky, tím větší počet impulzů je třeba. Navíc každý člověk má individuální rozsah ochlupení, od takzvané dětské prdelky až po gorilího samce, tím pádem každý klient potřebuje jiný počet návštěv.          
Jak ošetření probíhá? Provádí jej školený specialista, který na ošetřované místo přiloží hlavici, v tom okamžiku zableskne světelný záblesk LHE a ucítíte lehké štípnutí. Není třeba žádná příprava např. v podobě nanášení gelu, přístroj pracuje bleskově a efektivně. Po ošetření je pokožka lehce zarudnutá, ale toto zarudnutí zmizí během 24 hodin, v této době doporučujeme vyhýbat se opalování. Na chlubení se svým novým, hladkým a lesklým tělem budete mít dost času potom. Po dobu pobytu na slunci chraňte pokožku krémem s vysokým faktorem a pijte dostatečné množství tekutin.
Terapeutická kosmetologie jde na ruku také plastickým chirurgům. Právě specialisté těchto moderních metod dokážou připravit pacienta na chirurgický zákrok, stejně tak můžou tyto metody přispívat na doléčení jizev již po provedeném plastickém výkonu a zkracuje se tím doba rekonvalescence i výsledného efektu.

Vždy je ale třeba mít na paměti jednu věc – pokud vám chybí styl, charisma a image, musíte pracovat především sami na sobě, protože žádný skalpel ani tinktura vám nonšalanci jen tak nepřinesou. V momentech pravdy před něžným pohlavím jde totiž stejně nakonec vždy o to, co je opravdu ve vás.