Prohledat tento blog

sobota 31. března 2012

Ceny se odvíjejí od kvality zákroku..

Pane Doktore, říká se, že ceny českých plastických chirurgů se výrazně liší. To, co jeden nabízí za 30 000 Kč, může jiný nabízet za 60 000Kč, proč?

U nás platí, že ceny se odvíjejí od kvality zákroků. Uvedu to na příkladech a zkušenostech z Francie, která je uznávaná jako nejdražší, ale také nejmodernější a tudíž nejpřirozenější.

V České Republice, ale i na Slovensku se pod pojmem „facelift“ nebo „abdominoplastika“ často chápe zcela jiný výkon než jak je tomu na západ od našich hranic. Třeba cena, za kterou jedna s mých učitelek, paní Dr. Firmin, dělá „její face-lift“ začíná na cca 10 000 Euro. Ale práce u face-liftu, jak říká prof. Servant, je důležité, aby bylo udělané zejména to, co není vidět. Takže pro ně třeba rozhodně není face-lift operace trvající 60 maximálně 90 minut, většinou provedené v lokálu, kdy se uřízne přebytečná kůže obličeje a hotovo.

A jaké ceny máte Vy, plastický chirurg nabízející v ČR techniky právě nejmodernější?

Můj face-lift, většinou MACS lift zahrnuje práci na podkožní struktuře SMAS, liposukci podbradku a „platysma rhaffie“ (úprava krčního podkožního svalu) lift krku, lift celého obličeje, plastiku dolních víček, lipofilling (doplnění objemu vlastním tukem) a laserovou rejuvenaci (omlazení) kůže kolem očí a rtů. Samozřejmě, že v tomto případě operace trvá 3-4 hodiny.

Obdobně je to u plastiky břicha, kdy dělám exkluzivně BSAL (Brasilian Safe Abdominoplasty with lipoaspiration) s rozsáhlou liposukcí břicha, pasu a úpravu rozestupu svalů břišních a eventuelně úpravu přítomné kýly a teprve pak vlastní plastiku kůže. Navíc pomocí harmonického skalpelu. Tak je zcela jasné, že ji za „30 000 Kč“ nenabízím.  

Děláme mnohem více a ceny se podle toho odvíjí. Naše ceny odrážejí práci odvedenou na daném výkonu. Proto neinzerujeme ceny nejnižší, ale děláme nejlepší a „Up to date“ techniky s individuálním přístupem ke klientovi, klientce a co víc, s přirozeným výsledkem. Stále však se francouzským cenám neblížíme, přemýšlíme nad naší klientelou a tudíž se přizpůsobujeme českým poměrům.

MUDr. Patrik Paulis, v ČR MACS a BSAL zcela exkluzivně!
734 578 800, info@patrik-paulis.com